Burçlar ve Çiçekler

Burçlara Göre Çiçek Tercihleri Nelerdir?

Hiç beklenmeyen bir an da çalan bir kapı… Ve kapıyı açan en sevdiğiniz, en değer verdiğiniz kişi. Kendisine gelmiş, güzel duygularla, umutlarla, beklentilerle, özenerek hazırlanmış sevgi ve mutluluk dolu mis kokulu bir buket çiçek. Sevdiğiniz kişinin yaşayacağı mutluluğu hayal edebiliyor musunuz? Vaw çiçek olarak eminiz ki, böyle bir sürpriz sevdiklerinizi çok şaşırtacak ama çok mutlu edecek. Sizin de böyle düşündüğünüzü biliyoruz ve bu yüzden her zaman, her anınızda duygularınızı daha iyi anlatabilmenize yardımcı olabilmek için birbirinden güzel çiçeklerimizle ve özel tasarımlarımızla yanınızdayız.

Bu kadar çok seçenek arasından sevdiğiniz kişi için en doğru çiçeği nasıl seçeceğiniz konusunda da biz sizin yanınızdayız. Öncelikle herkesin zevkleri ve tercihleri birbirinden çok farklıdır. Bütün bunların dışında Burçlar ve Çiçekler de seçim yaparken bize yardımcı olabilecek ipuçları arasındadır. Her burcun kendine özgü bir rengi, karakter özellikleri vb. vardır bunlarda Burçlara Göre Çiçek seçiminde etkili olmaktadır.

Koç Burcuna Hangi Çiçek Alınmalı?

İlkbahar aylarının burçlarından ve ateş grubu burcu olan Koç Burcu, hayatında hareket ve canlılık eksik olmayan bir burçtur. Koç burcu insanları cesaretli ve karakter olarak çok güçlü kişilerdir bu durumda koç burçlarının çiçek tercihleri de bu yönde değişim gösteriyor. Ferahlık ve rahatlığa önem veren koçlar, güzel görüntüsü kadar hoş kokusu ile ön plana çıkan sümbülleri tercih ederler. Bununla birlikte yumuşak tonlardaki laleler ve masumiyetin temsilcisi papatyalarda Koç Burçları için doğru bir seçim olacaktır.

Boğa Burcuna Hangi Çiçek Alınmalı?

Boğa Burcu, varlığıyla dünyaya renk ve zenginlik katan bir burçtur ve umudu simgeler. Hayata karşı daima pozitif olan Boğa Burcu kişileri aynı pozitifliği çiçeklerin renklerinde de görmek ister. Canlı renkteki çiçekleri seven Boğa Burçları için rengarenk laleler doğru bir çiçek seçimi olacaktır. Aynı zamanda aşkında temsilcisi olan Boğa Burcu insanları için kırmızı güller de vazgeçilmez çiçekler arasında yer alır.

İkizler Burcuna Hangi Çiçek Alınmalı?

Pozitif yapısı ve keskin zekası ile kendinden söz ettiren İkizler Burcu insanları için tercihinizi rengarenk güllerden yana kullanabilirsiniz. İkizler Burcu kendini burçların kraliçesi olarak görür ve çiçeklerin de kraliçesi olan gülü severler. Favori rengi yeşil olan ve her anında baharı yaşamak isteyen İkizler Burcu insanları için gardenya ve yasemin de en uygun çiçeklerdendir.

Yengeç Burcuna Hangi Çiçek Alınmalı?

Yengeç Burcu insanları, sabırlı, koruyucu, merhametli, iyi niyetli, yumuşak başlı ve sempatik halleriyle bilinirler. Yengeç Burçları oldukça hassas bir yapıya sahiptir, çiçek tercihlerinde de yengeç burçlarına hassas ve narin çiçekler hediye edilmelidir. Bu burcu en güzel temsil eden çiçekler ise zambak ve akdeniz lalesidir.

Aslan Burcuna Hangi Çiçek Alınmalı?

Aslan Burçları yaptıkları her şeyde her zaman en iyisi olmak isterler. Eğer aslan burcuna hediye almak istiyorsanız kesinlikle tercihiniz orkide olmalıdır. Hediye edildiği herkesi mutlu etmeyi başarmıştır orkide, gösterişi seven aslan burcunu bile memnun etmeye yeter orkidenin büyüsü. Aynı zamanda aslan burcunun gösterişe olan tutkusuna krizantem çiçeğiyle karşılık verebilirsiniz.

Başak Burcuna Hangi Çiçek Alınmalı?

Zekası ve titizliği ile dikkat çeken Başak burçları disiplinli yapısıyla her ortada kendini gösterirler. Başak burçları için kendileri gibi her yere kolaylıkla adapte olabilen margit çiçekleri burçlara göre çiçek tercihleri arasında en güzel eşleşmelerdendir. Başak burçları için en önde gelen şeylerden biri işleridir bu durumda onlara hediye edilecek en güzel çiçekler ofis çiçekleridir, bu sevdiğiniz kişinin her anında yanında olduğunuzu göstermenin de bir yoludur. Bunun için açelya güzel bir alternatiftir.

Terazi Burcuna Hangi Çiçek Alınmalı?

Dikkat çeken yaşama sevinciyle, herkesi etkilemeyi başaran Terazi Burcu insanlarının içlerinde oldukça hassas ve kırılgan bir taraflarının olduğunu unutmamak gerekir. Terazi burçlarının gelişmiş estetik duygusunun çiçek zevklerine de yansıması görülmektedir.  Bu zevkleri en güzel yansıtan çiçek ise dalya ya da bilinen adıyla yıldız çiçeği oluyor. Bu çiçek en gösterişli çiçeklerden biridir ve en gösterişli hediyeyi Terazi Burçları hak eder.

Akrep Burcuna Hangi Çiçek Alınmalı?

Hareketi seven Akrep Burcu insanları boş zamanlarında doğada olmayı ve doğayla ilgilenmeyi severler. Bu yüzden alabileceğiniz en doğru çiçekler arasında dağ çiçekleri vardır. Aynı zamanda Akrep Burçları gibi yaşamın en güzel renklerini yansıtan kırmızı karanfil çiçeği de akrep burçları için en doğru seçimlerden biri olacaktır.

Yay Burcuna Hangi Çiçek Alınmalı?

Yay Burcu insanları için en az kendileri kadar zarif ve narin çiçekler tercih edilmelidir. Bu çiçeklerin başında özellikle beyaz renkleriyle zambak ve leylak gelmektedir. Yay burçları onlara verilecek her hediyenin bir hikayesi olmasını ister seçeceğiniz çiçeğin yanında sizin için güzel bir hikayesinin de olmasına dikkat edin.

Oğlak Burcuna Hangi Çiçek Alınmalı?

Çalışmaktan asla yorulmayacak olan Oğlak Burçlarının bu yanını en güzel anlatan çiçekler ise kamelya ve amaril çiçekleridir. Aynı zamanda gelenekselci Oğlak burçları için görsel açıdan sade ve klasik çiçeklerden olan lilyum çiçeği de tercih edilebilir.

Kova Burcuna Hangi Çiçek Alınmalı?

Kova Burçları yenilikçi ve öncü kişiler olarak bilinirler. Baharın gelişinin habercisi olan kardelen, Kova Burcuna alınabilecek en güzel çiçeklerden biridir. Kardelen çiçeğine bir alternatif ararsanız kartopu çiçeğini de tercih edebilirsiniz.

Balık Burcuna Hangi Çiçek Alınmalı?

Duygusal oluşlarıyla tanıdığımız Balık Burçları genelde alacağınız her hediye ile mutlu olacaklardır. Ama sizin için herkesten farklıysa ve onun için özel bir çiçek arıyorsanız nergis çiçeğini tercih etmelisiniz. Burçlara göre çiçek tercihleri arasında en güzel olanlarından biridir nergis çiçeği ve Balık burcu eşleşmesi. Balık burçları romantik hediyeleri sever kendi yazdığınız bir şiir ile vereceğiniz bir buket çiçek bile onun için çok değerli olacaktır.

Burçlara göre çiçek tercihlerinin nasıl değişim gösterdiğinden bahsettik. Çiçek tercihlerinizi en doğru şekilde yapacağınızı biliyoruz. Bizden şimdilik bu kadar güzel yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyoruz…

“Burçlar ve Çiçekler” için 6 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir