Çiçeklerin Anlamı

Bizi mutlu eden,renkleriyle,kokusuyla kendine hayran bırakan çiçeklerin elbette ki bir anlamı olmalıydı…

Beyaz Karanfil:Yeni doğmuş bir bebeğin saflığı ve temizliği kadar berraklığı temsil eden bu çiçek mis gibi kokusuyla herkesi kendine hayran bırakacak ve bahçenize çok yakışacak.

Kırmızı Lale:Sevdiğimiz insanlara seni seviyorum demenin yoludur kırmızı lale,sadece eş,sevgili değil aileniz arkadaşlarınız içinde çok iyi bir seçenektir. Çevremizi güzelleştiren laleler hepimize pozitif enerji veriyor olsa gerek.

Beyaz Orkide:Son zamanlarda çok sevilen bu çiçek kız isteme törenlerinde bile artık yerini alıyor.Anlaşılan o ki kızlar orkideye bayılıyor.

Nergis: Kokusu da kendisi kadar güzel olan bu çiçek güzellik ve aşk çiçeği olarak bilinir. Hikayesi de bir o kadar güzel, anlamlıdır. Merak ediyorsanız çiçeklerin mitolojik hikayesi sayfasına bakmayı unutmayın.

Papatya:Papatya baharın geldiğini gösteren,içimizi kıpır kıpır eden,başımıza taaac ettiğimiz bir çiçektir.

Kaktüs:Benimle tüm zorluklara var mısın?Katlanır mısın? Demektir. Kaktüsün dikenleri zorluğu temsil eder, ama içerinden açan o renkli muhteşem çiçeği zorluklardan sonra ki refahı temsil etmektedir.

Beyaz Glayör Çiçeği: Dostluk anlamına gelen bu çiçeği en iyi dostlarınıza hediye etmek istemez misiniz? Biz vaw çiçek olarak eminiz ki arkadaşınız buna çok sevinecektir.

Anemon Çiçeği: Engelleri olan bir aşkı temsil eder. Siz siz olun ele ele verin, ve tüm bu engelleri birlikte aşın, birbirinize güç verip destek olun. Çünkü aşk, sevgi bunu gerektirir.

Fulya Çiçeği: Beni unutma anlamındadır. Eğer sevdiğiniz birine veda ediyor, bir süre ayrı kalacaksanız bu çiçek tam da size göre.

Mavi Gül: Bu çiçek ulaşılmazlığı temsil eder. Verdiği mesaj ise “Ne kadar ulaşılmaz olursan ol senin için çabalayacağım” dır. Bu gülü platonik aşkınıza alabilir, onu ne kadar çok istediğinizi gösterebilirsiniz.

Papatya: Bu güne kadar hoşlandığımız insan için fal baktığımız, seviyor sevmiyor diyerek umutlandığımız yada üzüldüğümüz bu çiçek yeni başlangıçları, umudu temsil eder.

Lilyum Çiçeği: Güveni temsil eder. İnsan sevmek ister, sevdiğine de güvenmek. Lilyum çiçeği alarak ona güvendiğinizi bir de böyle gösterebilirsin aman haa siteye girip anlamına bakmayı unutturma. 🙂